Fantasy PBF. Gra jest obecnie w fazie BETA.

IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Karczma "Krwawy Byk"

Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Vesteng
Admin

Liczba postów : 112

Karta Postaci
Imię Postaci: Durrant Brownrigg
Rasa: Człowiek
Wzrost: 200cm

PisanieTemat: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 7:19 pm

Wchodząc przez drzwi do karczmy, oczom ukazywało się przestronne pomieszczenie, wypełnione stołami z krzesłami. Na wprost drzwi znajdowała się lada, za którą najczęściej stał jeden z właścicieli karczmy (Durrant bądź Alicca). Gdzieś z boku słychać było trzaskanie drewna w kominku, który znajdował się przy prawej ścianie patrząc od drzwi. Okna miały drewniane okiennice, które na noc były zamykane. Można tutaj dobrze zjeść, napić się czegoś mocniejszego lub też najzwyczajniejszej herbaty czy kompotu. Karczma miała również pokoje, umieszczone na piętrze, które były wynajmowane zmęczonym podróżnikom posiadającym odpowiednią ilość złota. Całe wnętrze było zadbane, jakoby świeżo po remoncie, meble również były całkowicie nowe, jeszcze nie zniszczone karczemnymi bójkami ani plamami po niczym.

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Akasha Rayne - Motyw Akashy
Powrót do góry Go down
http://aleinor.forumpolish.com
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 7:36 pm

Rozejrzał się jeszcze raz po wnętrzu. Chociaż raz coś dla odmiany im wyszło. Pootwierał okiennice okien, we wnętrzu roznosił się jeszcze przyjemny zapach pieczeni i nowych mebli. Zawiesił na drzwiach małą tabliczkę "Krwawy Byk - Otwarte". Po tym wszystkim spojrzał na Aliccę, by ocenić jak ona sobie radzi i czy nie potrzebuje w niczym pomocy... chociaż tak naprawdę, to prawdopodobnie ona powinna spoglądać na niego, czy rana na jego boku znowu się nie otworzyła.

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Liczba postów : 69

Karta Postaci
Imię Postaci: Alicca Vittorei
Rasa: Elf Księżycowy
Wzrost: 152 cm

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 7:45 pm

Wszystko jest przygotowane. Starała się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Zerkała na Durranta z dość poważną miną. Rana była ciężka, powinien leżeć, a nie pomagać. Ale nie przekona go. Nie ma szansy. Stoły choć nowe, przetarła wilgotną ścierką. A potem wyszła ochłonąć przed karczmę. Obserwowała tym samym przechodniów.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 7:54 pm

Kącik jego ust uniósł się na myśl, że pewno samym swoim wyglądem sprowadzi kilku klientów, a przynajmniej chamskich zarywaczy. Tacy srogo się przejadą, ale przynajmniej będzie zabawa. I tak właściwie się stało. Po chwili zaczęli pojawiać się mężczyźni i nie tylko, którzy zaczęli wchodzić do karczmy. Przynajmniej kilku z nich było już pod wpływem, a jeden z nich, wyjątkowo odważny, podszedł do Aliccy i zagadnął:

-Heeeej Maleńkaaa... So sprowadza taką rurę w takie miejssse?

Durrant uniósł brew i spojrzał na nią, oczekując na jej reakcję.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 8:11 pm

Alicca się uśmiechała do każdego. No bo też cóż innego miała zrobić. Od kogo było czuć alkoholem, temu się przyglądała uważniej. A odważnego mężczyznę obdarowała wyjątkowo przemiłym uśmiechem.

- Rura pod miastem biegnie, a ja nią raczej nie jestem. Albo Pan wchodzi, albo proszę mi głowy nie zawracać.

Po czym zatrzepotała rzęsami i pokazała białe lekko ostrawe ząbki. Mina do słów nie pasowała zupełnie. W słowach bowiem czuć było nawet lekką uszczypliwość.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 8:35 pm

Mężczyzna spojrzał na kobietę dziwnie, po czym niezmordowanie parł dalej:

-Ależ pssze pani, sso pani mówi. Jess pani pszepięękna.

Ledwie stał na nogach, cały czas przed nią "tańczył".

-Może da się pani zaprosssić... na kilka głębszych...

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 9:02 pm

Zaśmiała się głośno. Po czym zmierzyła go raz jeszcze spojrzeniem.

- Zaprosić się nie dam. Jednakże jako właścicielka karczmy, sądzę, że Panu już wystarczy alkoholu na dzisiaj.

Pokręciła głową i zaczęła się rozglądać po ulicy. Oparła się o framugę drzwi
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 9:06 pm

-O Kurffa... No weź...

Spojrzał na nią spojrzeniem które miało ją ubłagać... co wyszło mu jak wszystko w stanie w jakim był. Durrant stał sobie i mocno się powstrzymywał, żeby nie buchnąć śmiechem. Co za typ...

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 9:11 pm

- Mówię poważnie. Ledwo Pan na nogach stoi. A podłoga świeżo umyta. Wolałabym by narzeczony nie musiał Pana wynosić z karczmy. To też raczej alkoholu Panu nie dam. Co najwyżej wodę.

Wzruszyła ramionami z rozbawieniem. Każdego kto wchodził do karczmy zapraszała z uśmiechem. I sama w końcu weszła do środka. Bo przecież to ona miała być za ladą. To też tam ruszyła.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 9:15 pm

Pijaczyna widocznie odpuścił i nawet nie wszedł do karczmy. W środku zebrała się już jednak niemała gromadka. Durrant również podszedł do lady, by pomóc, gdyby była potrzeba. Właściwie znał się jedynie na polewaniu alkoholu, ale przy przybytku takim jak ten, było to więcej niż potrzeba, w końcu Alicca zajmowała się kuchnią. Padały rozmaite zamówienia, jednak sporo osób decydowało się na pieczeń, której woń nadal unosiła się w pomieszczeniu. Gdy już wszyscy zostali obsłużeni i zajęli się jedzeniem lub piciem, Durrant zagadnął do Aliccy:

-Ładnie obdartusa załatwiłaś, nie ma co.

Zaśmiał się cicho.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 9:19 pm

Wesoła obsłużyła wszystkich. Oczywiście nie odmówiła pomocy Durranta. Co do pieczeni, całe szczęście, że zrobiła jej więcej. Widać zapach był naprawdę wspaniały, skoro tak się rzucono na nią. Odetchnęła ciężko kiedy zrobiła co miała. I zaśmiała się na słowa mężczyzny

- Nie mam ochoty słuchać takich jak On. A tym bardziej potem się z nim kłócić. Wiesz jak tacy mają.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 10:24 pm

-Prawda.

Objął ją jedną ręką i przycisnął do siebie. Patrzył, jak ci wszyscy ludzie jedzą i piją i się smieją... przynajmniej niektórzy. Dawało mu to poczucie dobrze wykonanej roboty. Jednak im się udało. Spoglądał też na nich przede wszystkim by upewnić się, iż żaden nie robi nic, za co mógłby wylecieć i na szczęście nie musiał reagować.

-Spójrz.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Mar 20, 2018 10:41 pm

Również obserwowała towarzystwo. Z uśmiechem od ucha do ucha. Cudowny widok. Stojąc tak obok niego czuła się nawet spokojna o wszystko wokół. Bowiem sądziła, że Durrant skutecznie straszył posturą, przez co nikomu nie przyjdzie do głowy, by zrobić raban. Ale przecież Ona sama również by sobie poradziła. Tyle, że nikt poza Durrantem o tym nie wiedział. Jeszcze. Nikt jej przecież nie zna. Jedynie wiedzą, że dobrze gotuje.

- Widzę...
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Sro Mar 21, 2018 6:53 pm

-Daliśmy radę, co? Ciekawe ilu z nich wróci.

Spojrzał na nią i spostrzegł jaka była szczęśliwa. Chcąc nie chcąc lewy kącik jego ust uniósł się delikatnie. Westchnął i ziewnął przeciągle, lecz nadal tam stał i co chwilę, jeśli była potrzeba podchodził dolewał w puste kufle napitku, jeśli ktoś miał takową potrzebę.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 6:43 pm

- Się okaże.

Pokiwała głową obserwując może nie pełną, lecz jednak zapełnioną karczmę. Choć sama również była zmęczona, w ciągu dalszym pilnowała porządku. O dziwo nawet nie musiała nikogo upominać. Póki co. Lepiej żeby tak zostało. Jednakże niczego nie można przewidzieć...
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 6:48 pm

Wkrótce jednak zaczęło robić się coraz później i większość przesiadujących w karczmie już ją opuściło by udać się do swoich domostw, pozostali jedynie nieliczni.

-Już wiem, co powinniśmy tutaj zorganizować. Tablica ogłoszeń. Ktoś ma jakiś problem do załatwienia? Ktoś szuka pracownika? Ktoś coś sprzedaje? Będzie mógł się tutaj ogłosić. Co sądzisz?

Powiedział cicho do narzeczonej, coby nie burzyć spokoju gości.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 6:54 pm

Kiedy tylko zrobiło się luźniej, elfka siadła przy ladzie i przetarła oczy. Zerknęła na Durranta i uśmiechnęła się.

- Tak, sądzę, że to bardzo dobry pomysł. Zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje pomocy. Zwłaszcza w mieście.

Rozejrzała się raz jeszcze. Prędzej czy później na pewno zacznie coś się dziać. Jak ktoś ma przyciągać kłopoty, jak nie Oni?
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 7:01 pm

I w tym momencie, jakby wykrakała w swojej głowie to, co miało się wydarzyć. Otóż jeden z pijących w pobliskiej grupce zerwał się i usiłował uderzyć swojego "Kolegę" Siedzącego naprzeciwko, lecz tamten uniknął ciosu. Nie wyglądało jednak na to, by miał odpuścić tamtemu ową próbę i po chwili sam zamachnął się w jego stronę.

-Spokój kurwa! - ryknął Durrant, widząc całą sytuację i przemieszczając się... cholernie powoli jak na niego, z powodu tego zasranego boku w stronę awanturników.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 7:14 pm

Alicca wywróciła oczami. Do samej siebie powiedziała "A nie mówiłam?" Po czym odwróciła się w stronę sali zakładając nogę na nogę. Uniosła do tego lekko brwi. Durrant choć potężny, od razu było widać, że nie jest w pełni sił. A pijani mężczyźni... Mają gdzieś zdrowy rozsądek. Elfka uśmiechnęła się nieprzyjemnie. Uwielbia karczemne bójki. Gorzej, że jest u siebie w karczmie. Powinna chyba trzymać jakiś tam poziom. Odetchnęła.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 7:25 pm

Na całe szczęście lub nieszczęście cios drugiego awanturnika sięgnął celu. Sierpowy był wyprowadzony solidnie, więc po otrzymaniu go ten drugi mocno się zatoczył. Nie pomagał mu fakt bycia w stanie upojenia alkoholowego. Durrant w końcu jednak znalazł się przy walczących i złapał tego w lepszym stanie mocno za fraki i usiłował rzucić na pobliski stół, lecz ból w boku nie pozwolił zrobić mu tego zbyt sprawnie i wkrótce zgiął się w pół z bólu.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 7:33 pm

-Ehh... Kochanie, nie powinieneś tego robić. Wiesz o tym... Wszystko Ci się otworzy...

Zmarszczyła mocno brwi i zeskoczyła z krzesła. Po czym spokojnym krokiem podeszła do mężczyzn.

- Wyjdziecie sami czy może pomóc?

Uśmiechnęła się przemiło. Tak jak to Ona potrafi. Wzrok jednak kazał uciekać.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 7:50 pm

Owszem, jeden z mężczyzn, ten, który oberwał, zaczął szybszym, a przynajmniej takim na jaki jego stan pozwalał krokiem w stronę wyjścia. Drugi jednak nie dawał za wygraną i obecnie gapił się wściekle na Durranta, lecz byl tak piany, iż z jego mamrotania nie dało się nic wywnioskować.

-Otworzy nie otworzy. Śmieci trzeba wynieść.

Durrant spojrzał na ochlajtusa.

-Wypierdalaj pókim jeszcze się nie wkurzył.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 9:04 pm

Uśmiechnęła się mniej przyjemnie patrząc teraz na tego, który pozostał. Podeszła bliżej i skrzyżowała ręce na piersiach.

- Poradzę sobie Durrant. Daj się pobawić...

Mruknęła do niego i chwyciła go za ramię, po czym pociągnęła go za nie. Oczywiście był zbyt potężny by go tak przesunąć. Jednak chciała mu dać to do zrozumienia. Uśmieszek elfce nie schodził z twarzy a oczy się zaświeciły rozbawione.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 9:05 pm

-Jest mój, ja pierwszy go zobaczyłem.

Zaśmiał się pod nosem, ale ustąpił kobiecie miejsca. Pijaczyna nadal sobie cośtam mamrotał i zrobił krok bliżej i uśmiechnął się parszywie.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 9:36 pm

Podeszła bliżej mężczyzny. Durrant usłyszał jak elfka strzeliła stawami w palcach. Niby ją znał pod tym względem. Ale poza jedną awanturą w karczmie, którą jakby nie patrzeć sama wywołała, nie miał okazji widzieć jej w akcji. Alicca rozejrzała się krótko po sali. Widziała zainteresowane spojrzenia, ktoś gdzieś tam nawet - jak jej się zdawało - robił zakłady? Elfka uśmiechnęła się szerzej.

- Czyli nie zamierza Pan wyjść po dobroci?

Nie wyglądało na to... Więc też zaraz poczuł mocny uścisk kobiety na swoim barku. Widać wiedziała co robi, gdyż chwyciła go w takim miejscu, że chcąc nie chcąc, zgiął się w pół z grymasem bólu na twarzy.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   

Powrót do góry Go down

Karczma "Krwawy Byk"
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next