Fantasy PBF. Gra jest obecnie w fazie BETA.

IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Karczma "Krwawy Byk"

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Vesteng
Admin

Liczba postów : 85

Karta Postaci
Imię Postaci: Durrant Brownrigg
Rasa: Człowiek
Wzrost: 200cm

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 9:57 pm

Patrzył na to wszystko ze swoistą fascynacją. Bok bolał go jak cholera, jednak używanie siły nie było najlepszym pomysłem na jaki wpadł... A mina tego faceta... bezcenna. Nic dodać, nic ująć. Jakby zobaczył trupa. Zdziwiony, a bardziej przerażony zaczął szybko drzeć w stronę wyjścia. Gdzieś z innego towarzystwa zakładowego słychać było i śmiech i oklaski. W karczmie pozostało już mniej niż dziesięć ludzi.

-To mnie nie przestanie nigdy bawić.

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
http://aleinor.forumpolish.com
Nilkhari

Liczba postów : 58

Karta Postaci
Imię Postaci: Alicca Vittorei
Rasa: Elf Księżycowy
Wzrost: 152 cm

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 10:18 pm

Otrzepała teatralnie ręce. Po czym odwróciła się do towarzystwa... I dygnęła jak jakaś szlachcianka czy co innego. Nie zawsze trzeba używać siły. Czasem wystarczy wiedzieć gdzie chwycić.

- krótko, ale treściwie. Prosze bez burd mi tutaj. Uwierzcie, ja je lubię. Więc nie omieszkam dołączyć. A tego... Nie polecam.

Po tych słowach wesoło mrugnęła w stronę pijących. Durrant wiedział, że to było swoiste ostrzeżenie.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 10:25 pm

Kochał ją za jej styl bycia. On był bezpośredni... ona była po prostu wredna. Na swój dziwny zawoalowany i zawinięty w uprzejmość sposób. Objął ją, krzywiąc się przy tym z powodu bólu boku.

-A myślałem, że będę miał przywilej obić mu mordę... Zepsułaś mi zabawę... w pewnym sensie. Właściwie to nie wiem, czy to co zrobiłaś nie było nawet lepsze.

Spoglądał na nią z czymś na kształt... podziwu? Dziwne...

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Nilkhari

Liczba postów : 58

Karta Postaci
Imię Postaci: Alicca Vittorei
Rasa: Elf Księżycowy
Wzrost: 152 cm

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 22, 2018 10:30 pm

- W zasadzie nie zasłużył na obicie mordy...

Zamyśliła się na moment. Po czym wzruszyła ramionami.

-Powiedzmy, że ręki na nas nie podniósł. Bo nie zdążył co prawda, ale to nie ważne.

Zaśmiała się głośno. Poza wrednością przecież jest bardzo uprzejma. Stara się być... Nie zawsze wychodzi, ale ważne, że próbuje prawda?

- Co nie zmienia faktu, że brak bólu w nadgarstku od uderzenia, jest dość... Nudne.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pią Mar 23, 2018 7:13 am

-Marudzisz.

Powiedział do niej z przekąsem. Oczywiście, że jest uprzejma. Baardzo uprzejma. Pokażcie Durrantowi tego, który myśli coś innego.

-Ja tam na brak emocji dzisiaj nie narzekam, ty pewnie też nie.

Ziewnął raz jeszcze.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 29, 2018 10:03 pm

Za ladą stał obecnie na pierwszy rzut oka zdecydowanie nieprzyjemny mężczyzna starszy niż młodszy, właśnie napełniający kufel piwa dla klienta. Nie odzywał się, lecz po jego sposobie ruchów i posturze widać było, iż mężczyzna miał kiedyś do czynienia z wojskiem. Gdy odebrał zapłatę i podał piwo, zwrócił uwagę na człowieka, który spoglądał w jego baczeniu na niego z drugiego końca sali, gdyż właśnie na końcu pomieszczenia znajdowała się lada. Podniósł jeden kufel, uniósł do góry i uniósł jedną brew nieznacznie, zadając bez słów jednoznaczne pytanie.

Spoiler:

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Liczba postów : 14

Karta Postaci
Imię Postaci: Renard Ulster
Wzrost: 190 cm

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Czw Mar 29, 2018 11:24 pm

Widząc gest karczmarza, wstał od stolika i podszedł do Niego.

- Witam. Jedno piwo poproszę. Najlepiej stout, a jeśli nie ma to jakiekolwiek ciemne.

Co kilka chwil zerkał czy jego łuk i kołczan nadal leżą oparte o ścianę obok stolika przy którym siedział.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pią Mar 30, 2018 11:38 am

Bez słowa wziął kolejny kufel i nalał doń odpowiedniego piwa. Następnie postawił go przed mężczyzną.

-Dwie srebrne monety.

Powiedział stanowczo.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pią Mar 30, 2018 3:21 pm

Pogrzebał chwilę po kieszeniach płaszcza, wyjął z jednej dwie srebrne monety i położył je przed karczmarzem na barze, po czym włożył rękę z powrotem do tej samej kieszeni. Korzystając z tego, że uwagę mężczyzny miał wciąż skupioną na sobie, zwrócił się do Niego.

- Czy dotarły tu może wieści o jakiś zleceniach do roboty? Coś o ludziach poszukiwanych do pomocy przy problemach, które pojawiły się ostatnio gdzieś w jakiejś wiosce w pobliżu Rawlinswood? Słyszałem coś takiego dziś, gdy szedłem tutaj przez dzielnicę handlową i chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat.

Znów zerknął w stronę swojego stolika, czy jego rzeczy wciąż tam są, po czym wrócił wzrokiem do karczmarza.

Ostatnio zmieniony przez Draxkang dnia Sob Mar 31, 2018 1:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pią Mar 30, 2018 5:21 pm

-Coś mówili, że ludzie tam znikają i powracają szaleni ze znakami na ciele i zabijają cokolwiek im w łapy wpadnie. Niektórzy sugerują demony... i wydaje mi się, iż ta wersja jest całkiem blisko prawdy.

Spoglądał na niego nieprzyjemnie, lecz możliwe, iż to był jego zwyczajny wyraz twarzy. Spojrzał i na jego sprzęt, gdy ten tak nerwowo cały czas się do niego obracał.

-Łowczy?

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Sob Mar 31, 2018 1:38 pm

- Hm?

Z początku nie załapał o co karczmarz pyta, ale gdy zauważył na co tamten patrzył, to zrozumiał o co mu chodziło.

- Nie, nie... nic z tych rzeczy.
Czy jest gdzieś w mieście jakaś tablica albo słup ogłoszeniowy?
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Sob Mar 31, 2018 9:27 pm

-Po co ci więc łuk i strzały? Milicjant?

Po chwili wskazał ręką na tablicę ogłoszeń w karczmie przy ścianie.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Nie Kwi 01, 2018 1:56 pm

- Nie, gdzie tam.

Powiedział z obojętnością, wzruszając przy tym ramionami.

- Tak po prawdzie noszę tą broń bardziej na pokaz, niż żeby jej rzeczywiście używać. Żaden tam ze mnie wojownik. Po prostu dużo podróżuję i często samotnie, więc noszę ten łuk ze sobą w nadziei, że widok uzbrojonej osoby odstraszy ewentualnych natrętów gdzieś na trakcie. A nawet jeśli doszłoby co do czego, to łuk daje większą szansę na ucieczkę, bo wiadomo... lepiej stać od napastnika na długość strzału, niż długość miecza.

Dopił piwo, po czym odstawił kufel na bar i położył obok kolejne dwie srebrne monety.

- Dziękuję za piwo i za informacje; a to za fatygę.

Podszedł teraz do tablicy, którą wskazał mu mężczyzna, żeby sprawdzić czy w ogóle były wywieszone na niej jakieś ogłoszenia, a jeśli tak to czego dotyczyły. W szczególności szukał czegoś na temat kłopotów w wiosce, o którą wcześniej pytał już karczmarza.

Ostatnio zmieniony przez Draxkang dnia Wto Kwi 03, 2018 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pon Kwi 02, 2018 1:12 pm

Karczmarz zabrał złoto i skinął w geście pożegnania mężczyźnie.

Na tablicy wisiało sporo ogłoszeń, to ktoś szukał pomocnika przy pracy na polu, to ktoś reklamował swoje towary. Po jakimś czasie przeglądania całego tego bałaganu znalazł interesujące go ogłoszenie.Nie dowiedział się z niego jednak dużo więcej od tego, co już usłyszał, że problemy mogą mieć demoniczne podłoże, że potrzebna jest pomoc do ewakuacji mieszkańców, gdyż sołtys stracił nadzieję na wszelką walkę. Dla chętnych przewidziano nagrody zarówno materialne, jak i w postaci rąk do pracy i pomocy na miejscu.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pon Kwi 02, 2018 7:07 pm

Gdy znalazł interesujące go ogłoszenie i przeczytał je, zdjął kartkę z tablicy, złożył w pół i wsunął do kieszeni płaszcza. Podszedł do stolika przy którym wcześniej siedział, zabrał swoje rzeczy i skierował się do wyjścia. Opuścił karczmę, a następnie udał się do swojego mieszkania aby zabrać rzeczy potrzebne na podróż.
Powrót do góry Go down
PhoXinuS

Karta Postaci
Imię Postaci: Akin Dawkins
Rasa: Krasnolud tarczowy
Wzrost: 137 cm

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pon Kwi 16, 2018 3:57 pm

Drzwi karczmy rozwarły się ponownie a stanął w nich niejaki Akin Dawkins - karsnolud z kompanii Fryderyka von Moritza. Nosił na sobie zwyczajną koszulę, spodnie z przypiętym toporem oraz spory, jak na krasnoluda, płaszcz z rosomaka. Jednak najbardziej rozpoznawalnym elementem, powszechnym wśród jego rasy, była długa szara broda spleciona po bokach w dwa warkocze. Po chwili rozglądania się błędnym wzrokiem po sali ruszył w kierunku szynkwasu z zamiarem zamówienia baryłki piwa...
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Pon Kwi 16, 2018 5:53 pm

Za ladą zwyczajowo stał karczmarz, lecz nie był on jedyną osobą obecną na sali z obsady karczmy. Durrant stał oparty o ścianę z założonymi rękami przy schodach obserwując wszystko co się działo, na wszelki wypadek. Dla niewtajemniczonych wyglądał jak zwyczajny ochroniarz lub mniej towarzyski gość karczmy.

Co do samego karczmarza, wydawał się najzwyczajniej na świecie nieprzyjemny i dość nerwowy. Nalewał napitki, podawał jadło, jeśli nie musiał to się nie odzywał, jeśli musiał się odezwać robił to w sposób jednoznacznie określający, że nie ma to ochoty. Na prośbę krasnoluda odpowiedział:

-Tak, a do tego może jeszcze dwa konie. Masz ty w ogóle czym zapłacić? Trochę to kosztuje.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
PhoXinuS

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Wto Kwi 17, 2018 11:23 pm

- A jahże... mam. Pierw powiedzsie mi do to za gospodarz przyjmujący hości opryskliwym spojrzeniem zza szynkwasu. Jeśli przychosi do Siebie spragniony człowiek pierw powinieneś polać a nie wypytywać o majątek. Przejśmy jednak do rzeczy. Polejesz to piwo szy mam tu stać i czekać całą noc? - krasnolud był już wyraźnie podchmielony i nie zamierzał kłócić się dalej z karczmarzem. Zachwiał się jeno łapiąc równowagę w ostatniej chwili po czym rozejrzał się po wnętrzu karczmy
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Sro Kwi 18, 2018 9:42 am

Karczmarz postawił na ladzie stojak, na którym umieścił małą beczułkę piwa z kranikiem. Miała objętość 4-5 dzbanków. Nadal trzymał na niej rekę, a drugą wyciągnął w stronę krasnoluda.

- 80 srebrnych monet. Będę pytał o pieniądze, bo karczma z powietrza się nie utrzyma i tego się ode mnie oczekuje. Jak się nie podoba tam są drzwi, a jeśli czujesz się gorzej tam stoi właściciel.

Wskazał palcem na Durranta, który przyglądał się wymianie zdań. Klient który nie płaci zdecydowanie nie jest mile widziany.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
PhoXinuS

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Yesterday at 8:56 am

Krasnolud wymamrotał pod nosem coś o bezczelnych karczmarzach i o tym jak nie wiedzą co czynią tracąc gości swoim zachowaniem

- Ani śmiem płacić za coś szego nawet nie spróbowałem! - podał karczmarzowi parę monet by mógł spróbować trunku - To jak? Podacie ten kufel bym ulał troszkę piwa? Jak boisie się, iż naleję do pełna i uciechnę - czknął tracąc na moment wątek rozmowy ...z karczmy to proszę bardzo! Sami polejcie! Tylko wtedy się obawiam, że na pół łyka nie wystarczy! - zaśmiał się głośno z, jak mu się wydawało, wybornego żartu
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Yesterday at 9:28 am

Dał mu kufel odbierając monety.

-A lej pan.

Zdjął dłoń z beczki, by tamten mógł sobie swobodnie popełnić. Cały czas czujnie go obserwował, sam coś odbąknął na temat chamskich ochlajtusów i że za jego czasów w wojsku tak nie było.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
PhoXinuS

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Yesterday at 12:01 pm

Napełnił kufel do połowy i wypił jednym duszkiem

-No no... wybaczsie za moje poprzednie zachowanie oras już rozumiem wasze... Trunek zaprawdę macie zacny... Tak jak i ceny wysokie - To ostatnie powiedział szeptem do siebie udając, że odwraca głowę by coś sprawdzić przy pasie - Ale mniejsza s tym... Biorę. - Wyliczył dokładnie 80 srebrników odejmując to co zapłacił wcześniej a następnie ostrożnie zdjął beczułkę na ziemię zaczynając ją powoli toczyć w kierunku wolnego stolika. Zaprawdę śmieszny musiał to być widok dla gości gdy widzieli małego pijanego krasnoluda pchającego beczkę piwa
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Yesterday at 3:16 pm

Karczmarz zabrał pieniądze i odstąpił mu beczułkę. Doprawdy, widok był zabawny i w karczmie słychać było i śmiech i głosy podziwu za kupienie tak dużej ilości alkoholu na raz. Wśród tego Akin usłyszał gwizdnięcie, wybijające się spośród całego hałasu, dobiegające ze stolika, przy którym siedziała piątka krasnoludów właśnie kończąca swój dzbanek piwa. Jeden z nich machnął ręką zapraszając go do stołu.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
PhoXinuS

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   Yesterday at 6:15 pm

Krasnolud zdziwił się widząc tak liczną gromadkę krasnoludów w karczmie. Zazwyczaj ciężko było spotkać chociaż jednego a co dopiero pięciu. Czym prędzej skierował swoją beczkę w kierunku ich stolika zataczając przy okazji szeroki łuk i o mało nie przewracając kilku gości karczmy, którzy nie widząc krasnoluda szli przed siebie w ostatniej chwili zawracając.

- Rozumiem to za zaproszenie do stolika - podniósł beczułkę kładąc ją na stole po czym wskoczył na krzesło starając się rozpoznać, któregoś z krasnoludów
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Karczma "Krwawy Byk"   

Powrót do góry Go down

Karczma "Krwawy Byk"
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2