Fantasy PBF. Gra jest obecnie w fazie BETA.
 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wielki Zakon Braci Folkvangu - skrót dla graczy

Go down 
AutorWiadomość
Wolfe

avatar

Liczba postów : 36

Karta Postaci
Imię Postaci: Friedrich Rose von Gleichen
Rasa: Człowiek
Wzrost: 185

PisanieTemat: Wielki Zakon Braci Folkvangu - skrót dla graczy   Sro Mar 28, 2018 7:04 pm

"Ciemność u stóp, ciemność w koronie" - dewiza

Wielki Zakon Braci Folkvangu – organizacja monastyczna, mająca swoją siedzibę w północnej części krainy Damara. Główną siedzibą bractwa jest Opactwo Flandern, mieszczące się wśród jednego z niedostępnych pasm górskich.

Mimo, że nazywane jest „opactwem”, przypomina bardziej twierdze wojskową z prawdziwego zdarzenia. Posiada potężne baszty nieustępliwie stawiające czoło zimnemu, górskiego wiatrowi. Wysokie mury, wewnętrzne strefy oddzielone od siebie kolejnymi pasmami i niedostępne terytorium czynią z Flandern prawdziwą fortecę. Również sami mieszkańcy tylko z pozoru przypominają kontemplujących rzeczywistość mnichów, w rzeczywistości, będąc uzbrojonymi po zęby niczym prywatna armia.

Szybki przegląd

Nie jest pewne kiedy zakon powstał, wiadomo jedynie, że zaistniał za sprawą połączenia się we wspólne stowarzyszenie wędrownych kaznodziei, pustelników i fechmistrzów. Możliwe, że został zainicjowany odgórnie, bowiem w jego szeregach znaleźli się również ludzie błękitnej krwi. Obecna liczba członków nie jest znana.

Centralnym puntem wokół którego wydaje się być skupione bractwo jest czarne drzewo nazywane Folkvang, znajdujące się w opactwie Flandern. Nikt jednak poza braćmi zakonnymi tego drzewa nie widział. Prócz tego, jest ono symbolem zakonu.

Sami zakonnicy bardziej niż myślicieli, przypominają rycerzy, zawsze uzbrojeni i przygotowani do walki. Mówi się o połączeniu idei rycerza i mnicha, jednak sam kodeks zakonny różni się od rycerskiego, a plotki o braciach często wspominają zachowania raczej nierycerskie.

Bractwo jest pod egidą królewską, jednak cieszy się sporą dozą autonomii. Bardziej wścibscy mówią nawet o „państwie w państwie”.

Cele

Zakon zajmuje się głównie badaniem starożytnych religii, poszukiwaniem artefaktów, sprawdzaniem prawdziwości legend, archeologią i eksploracją zapomnianych ruin i jaskiń, opuszczonych klasztorów. Militarny wymiar bractwa ma służyć walce z ciemnymi siłami i ogniem zaświatów.

Co bardziej dociekliwi mówią jednak o ukrytych celach Braci, wymieniając między innymi zdobywanie potęgi, spiskowanie, budowanie własnej pozycji oraz gromadzenie niewyobrażalnych skarbów.

Struktura

Struktura bractwa podzielona jest na kręgi zależne od stopnia wtajemniczenia i sprawowanej funkcji. Te kręgi z kolei dzielą się na pomniejsze wewnątrz kręgów głównych, do których należą:

- Bracia zakonni - podstawowy krąg, bratem zakonnym zostaje się po przejściu treningu i indoktrynacji, wieńczonej pasowaniem i przyjęciem w szeregi zakonu,
- Rycerze Folkvangu - zazwyczaj drobna szlachta, która złożyła Radzie Zakonu hołd lenny z swojej ziemi, nieliczna,
- Funkcjonariusze cywilni – zakonni rzemieślnicy, stajenni, również osoby sprawujący funkcje administracyjne,

Wewnątrz podstawowych trzech kręgów są pomniejsze, stąd dla przykładu, wśród Braci Zakonnych, istnieje wewnętrzny krąg elity braci, a obok niego kolejny, w którym zakonnicy zajmują się archiwistyką.

Władzą w zakonie jest Rada Zakonna, składająca się z 10 zakonników.

Rekrutacja

Zakon rekrutuje nowych braci zazwyczaj wśród mieszkańców Chłodnych Ziem, upatrując w cywilizacjach zmagających się z ciężkimi warunkami pogodowymi najwytrwalsze gałęzie. Najczęściej są to dzieci w wieku około 10 lat lub młodsze, niespotykane jest natomiast aby w szeregi braci wstąpiła osoba dorosła i nie-człowiek. Da się zauważyć, że największe szanse wstąpienia mają dzieci pochodzące z rodów szlacheckich. Wśród tamtejszych elit dziecko w szeregach zakonu jest uznawane za duży zaszczyt i powód, którym można szczycić się przy biesiadnym stole.

Kontrowersje

„Słyszałem, że modlą się do czaszek i obmywają we krwi demonów.”

Prócz plotek o rosnącej potędze i spiskowaniu, rzuca się w oczy przejmowanie przez zakon niektórych zwyczajów badanych religii, zwłaszcza bardzo starych i zapomnianych, związanych często z brutalnymi praktykami rytualnymi. Powiada się, że bracia zakonni biorą udział w dziwnych ceremoniach, których różnorodności i mnogości nie da się zliczyć. Na polanach wokół ziem zakonnych pojawiają się rozwieszane na drzewach pogańskie, niepoznane symbole z drewna i słomy. Bracia starannie studiują dawne praktyki religijne wielu sfer, co towarzyszy opiniom o czczeniu przez nich bóstw związanych z cieniem i mordem.

Głównym powodem plotek jest towarzysząca bractwu otoczka tajemnicy, niedostępna dla przeciętnego mieszkańca wiedza o działaniach, praktykach i niejasność celów. Pojawiają się również opowieści o Braciach mordujących bezwzględnie świadków przeprowadzanych przez siebie misji.

Braci oskarża się min. o:

- Okultyzm, czarną magię, nekromancje, pogaństwo lub kult śmierci,
- Mordy na cywilach,
- Mordy na świadkach działań Zakonu,
- Mordy na innowiercach,
- Rytualne składanie ofiar z ludzi, w tym dzieci,
- Ściganie i prześladowanie ex-braci,
- Wspieranie niewolnictwa,
- Spiskowanie przeciwko porządkowi, w tym podżeganie do rozruchów na tle religijnym,
- Paktowanie z siłami nieczystymi,
- Zatajanie wiedzy o znaleziskach archeologicznych.
Powrót do góry Go down
 
Wielki Zakon Braci Folkvangu - skrót dla graczy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Aleinor :: Organizacyjne :: Encyklopedia-
Skocz do: