Fantasy PBF. Gra jest obecnie w fazie BETA.

IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Szczęście w nieszczęściu

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Wolfe

Liczba postów : 36

Karta Postaci
Imię Postaci: Friedrich Rose von Gleichen
Rasa: Człowiek
Wzrost: 185

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Wto Kwi 17, 2018 12:57 pm

Przyglądał się bacznie kobiecie w lekkiej obawie, czy ta może posiadać coś odpowiedniego do podanego rysopisu. Gdy weszła do swojej chatki, cicho odetchnął z jarzącą się jasno iskierką nadziei. Skrzyżował ramiona na klatce piersiowej w oczekiwaniu, wpatrując się w wejście do jej domostwa. Długo o trwało, ale był nauczony cierpliwości.

Gdy starsza kobieta pojawiła się na nowo, wzrok piwnych oczu w pierwszej kolejności padł na sukienkę. Obejrzał ją oceniająco. Zdążył dostrzec, że jego towarzyszka lubi szyk, ale nie mógł narzekać; w prostocie również leżało piękno, a jako tymczasowe ubranie, ta biała, prosta sukienka wydawała się być w sam raz. Pokiwał głową z uznaniem i uniósł wzrok dopiero, gdy usłyszał cenę, najwyraźniej zaskoczony.

- 30 srebrnych monet za białą, prostą suknię? To majątek, dobra kobieto. Nie zdzieraj z zakonnika, to nie dla mnie, a dla rannej dziewczyny
- stwierdził, wpatrując się uważnie w jej twarz.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Liczba postów : 100

Karta Postaci
Imię Postaci: Durrant Brownrigg
Wzrost: 200cm

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Wto Kwi 17, 2018 1:42 pm

-Z czegoś trzeba żyć, dobry panie. Jestem wdową, wieś mała, a cały czas podatki zabierają, kieszenie sobie napychają...

Spojrzała na niego krótko, spojrzała czy nikt jej drutów z materiałem nie zwinął, po tym spojrzała na sukienkę.

-Ja to wszystko ręcznie...

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Akasha Rayne - Motyw Akashy
Powrót do góry Go down
http://aleinor.forumpolish.com
Wolfe

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Wto Kwi 17, 2018 4:48 pm

Słysząc odpowiedź kobiety westchnął ciężko, spoglądając przez dłuższą chwilę gdzieś na bok. Wydanie tylu pieniędzy było mu bardzo nie na rękę, bo choć były jego, nauczony był oddawać większość zdobywczych pieniędzy na rzecz swojego zakonu.

- Zabiją mnie. - rzekł do siebie, choć zapewne trochę przesadzał. Wrócił wzrokiem do kobiety. - Niech będzie, 30 sztuk srebra.

Skoro powiedziało się "A", trzeba powiedzieć "B", a nie mógł ot tak odejść i zostawić dziewczynę w trudnym położeniu. Sięgnął pod habit i wyciągnął sakiewkę, a następnie uszczuplił ją o kwotę jaką kobieta sobie zażyczyła. Czuł wręcz w żyłach jak przepłaca. Podał odliczoną sumę i pokiwał głową, odbierając swój zakup.

- Bądź zdrów. - stwierdził jedynie i wraz z nabytkiem ruszył z powrotem do pokoju, gdzie przebywała ranna. Pocieszał się myślą, że z przerwanej podróży i wydanych pieniędzy, przynajmniej wyrwał kogoś śmierci. W marszu powrotnym uniósł podbródek, a piwne ślepia odrobinę przymrużył.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Liczba postów : 100

Karta Postaci
Imię Postaci: Durrant Brownrigg
Wzrost: 200cm

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Wto Kwi 17, 2018 7:42 pm

Kobieta kiwnęła głową z aprobatą, ucieszona. Pożegnała zakonnika, a ten udał się w drogę powrotną do karczmy, do wyczekującej go kobiety. Po drodze nie wydarzyło się nic ciekawego, prócz tego, że nadal spoglądano na niego zza płotów i z okien, a ludzie woleli zejść na drugi koniec drogi niż za blisko się z nim minąć.

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Akasha Rayne - Motyw Akashy
Powrót do góry Go down
http://aleinor.forumpolish.com
MajeranekSc

Liczba postów : 10

Karta Postaci
Imię Postaci: Vienne Yaven
Wzrost: 159 cm

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 18, 2018 9:53 am

Vienne przemineły już zawroty głowy. Będąc sama w pokoju rozmyślała. Była ciekawa czy uda się nowo poznanej jej osobie zdobyć jakieś ubranie. Miała już dość leżenia, postanowiła wstać. Zaczęła chodzić po pokoju. Cały czas chodziła owinięta kocem, ponieważ nie chciała aby ktoś zobaczył coś więcej.

- Wyszedł już dawno temu, mam nadzieję, że nie sprawiłam mu żadnych problemów - powiedziała cicho sama do siebie.

Nagle z jej oczy poleciały łzy. Nie były to łzy smutku tylko szczęścia, ponieważ uświadomiła sobie, że Friedrich jest jedyną osobą której ona może zaufać.
Powrót do góry Go down
Wolfe

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 18, 2018 11:42 am

Przekroczył gospodę krótko zerkając w stronę karczmarza i obsługi. Białą sukienkę niósł przewieszoną przez przedramię, uważając, aby o nic ją nie ubrudzić. Jego krok był szybszy niż na początku; może to zdenerwowanie wywołane ceną, albo zwyczajnie śpieszył aby dziewczyna nie musiała dłużej czekać. Jego twarz jednak nie wyrażała gniewu.

Stanął przed drzwiami i wszedł do środka, zaraz wolną dłonią zamykając je za sobą z cichym westchnięciem. Uniósł wzrok, w pierwszej kolejności spoglądając w stronę łóżka, ale tam rannej nie zastał, za to spostrzegł ją spacerującą po pokoju. Wyraźnie czuła się lepiej, co przyprawiło zakonnika o uczucie ulgi.

- Udało mi się zdobyć sukienkę, Vienne. - Podszedł do niej powoli, wyciągając ku niej rękę z odzieniem - Może nie jest tak dobra, jak ta zniszczona, ale powinna się nadać na jakiś czas.

Skinął na swoje słowa głową z lekkim uśmiechem. Kwotą, którą poświęcił już przestał się przejmować. Ślady jej łez przemilczał, nie był pewien ich powodu, a jeśli wywołane były ranami duszy, nie chciał ich pogłębiać pytaniami; przynajmniej teraz.
Powrót do góry Go down
MajeranekSc

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 18, 2018 4:34 pm

Zauważając mężczyznę szybko otarła łzy. Zauważyła jego uśmiech, więc go odwzajemniła. Następnie spojrzała się na ubranie które jej przyniósł. Zrobiła krok ku niemu, tak aby mogła ją lepiej obejrzeć. Następnie wyciągnęła prawą rękę aby odebrać ubranie od mężczyzny. Lewą ręką trzymała koc, ponieważ gdyby jej w tej chwili spadł mogłoby być bardzo niezręcznie. Chociaż bardziej martwiła się tym, jak zareaguje mężczyzna. Teraz wolała skupić się na sukni. Zaczęła ją oglądać z przodu jak i z tyłu obracając ręką oraz uważając na to, aby nie uderzyć przez przypadek Friedricha.

- Nie musisz się niczym przejmować, jest piękna. Jestem Ci niezmiernie wdzięczna za tą sukienkę. - Mówiąc to cały czas wpatrywała się w ubranie. Po czym uniosła wzrok w stronę mężczyzny - Czy pozwolisz na to abym ją teraz założyła ?
Powrót do góry Go down
Wolfe

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 18, 2018 5:36 pm

Zakonnik przyglądał się twarzy dziewczyny, gdy oglądała sukienkę, próbując wyczytać z jej oblicza reakcje na widok prezentu. Żywił pewną obawę, że może jej się nie spodobać, a nawet spodziewał się, że będzie bardziej krytyczna wobec ubrania się w nią. Stał nieruchomo, jak strzegący ją posąg, w oczekiwaniu na opinię.

Słysząc jej słowa, uśmiechnął się krótko ponownie i pokiwał monotonnie głową. Po napięciu, ponownie naszło go uczucie ulgi. Był przekonany, że spotkanie Vienne Yaven miało jakiś wyższy cel i jedynie Czarne Drzewo raczy wiedzieć jaki.

W tym zamyśleniu nad drobną istotą ledwie dosłyszał jej kolejne słowa i drgnął. Delikatny uśmiech stał się bardziej zakłopotany.

- Ah tak, wybacz. Oczywiście, przebierz się. - Rzekł spokojnie, cofając się o dwa kroki. Teraz odwrócił się do dziewczyny plecami, aby zapewnić jej samotność w tej intymnej chwili. - Cieszę się, że Ci odpowiada, powinna dobrze leżeć.

Ramiona skrzyżowały się na klatce piersiowej pod wyszytym symbolem czarnego drzewa na lewej piersi. Zamknął powoli piwne oczy, jak pogrążony w mantrze. Nasłuchiwał dźwięków za sobą.
Powrót do góry Go down
MajeranekSc

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 25, 2018 7:43 am

Vienne podeszła do rogu pokoju tak aby nikt nie widział, że się przebiera. Była trochę zaniepokojona, że za nią stoi zakonnik, ale wiedziała też, że nie może cały czas chodzić w obdartym ubraniu.

- Tylko proszę Cię, nie podglądaj. -  powiedziała do niego cichym głosem.

Zrzuciła koc na ziemię, oraz zaczęła ściągać swoje stare ubranie. Cały czas patrzyła kątem okna na Friedricha czy aby na pewno nie podgląda. Szybko wzięła białą sukienkę, spojrzała na nią i zaczęła zakładać. Nie miała z tym większego problemu, ponieważ to był prosty krój. Po założeniu nowego ubrania spojrzała na nie z przodu jak i z tyłu. Uśmiechnęła się sama do siebie, ponieważ strój pasował na nią idealnie. Odwróciła się w stronę zakonnika.

- I jak wyglądam Friedrichu ? - Zapytała się go radosnym głosem.
Powrót do góry Go down
Wolfe

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 25, 2018 3:51 pm

- Nie obawiaj się, Vienne - odpowiedział półszeptem.

Friedrich faktycznie nie podglądał, stał nieruchomo, ze spuszczoną głową, odwrócony do dziewczyny plecami. Co jakiś czas uchylał powieki, aby przyjrzeć się swoim butom i podłodze, jednak sam ani drgnął. Czy go kusiło aby złamać zakaz, czy też nie, ciężko stwierdzić.

Dopiero gdy usłyszał ponownie głos Vienne, rozplótł ramiona opuszczając je wzdłuż ciała i odwrócił się twarzą do panny Yaven. Wzrok piwnych oczu powędrował od jej stóp ku górze i z powrotem, jednocześnie powoli kiwając głową z aprobatą. Ta fachowość, jak przy ocenianiu eksponatu, mogła wyglądać dość komicznie, zważywszy na jego własny strój.

- Wyglądasz wspaniale, Vienne, dobrze na Tobie leży. - odezwał się wreszcie, uśmiechając mocniej, acz krótko. Zaraz też postawił parę kroków w jej kierunku. Biel, symbol niewinności, z pewnością nadawała dziewczynie uroku. - Nie szata zdobi człowieka, a jednak w tym pomaga.

Zatrzymał się 2-3 kroki od niej ponownie uśmiechając się krótko na swój komentarz. Uniósł jeszcze raz wzrok na jej ranę, aby ją ocenić, ale wyglądała dobrze.

- Muszę ruszać dalej. - Zaczął, poważniejąc i sięgnął dłonią do szpiczastego kaptura habitu, który naciągnął na głowę. - Jeśli chcesz, zabiorę Cię ze sobą.

Powrót do góry Go down
MajeranekSc

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 25, 2018 8:26 pm

Gdy zakonnik mówił Vienne, że dobrze wygląda uśmiechnęła się do niego. Nie wiedziała czy mówi on prawdę, czy tylko powiedział to, tylko dlatego aby było jej miło. Mimo to ucieszyła się z jego słów, ponieważ od dawna nie usłyszała od nikogo takiego komplementu.

- Dziękuję za te ciepłe słowa. - Powiedziała do zakonnika lekko się czerwieniąc.

Gdy usłyszała od Friedricha słowa, że chce ruszać dalej, lekko posmutniała. Jej smutek nie trwał jednak długo, ponieważ zakonnik zaproponował jej wspólną podróż. Teraz Vienne miała mętlik w głowie. Nic jej w tym miejscu nie zatrzymywało, ale nie chciała sprawiać też Friedrichowi żadnych problemów. Wolnym krokiem podeszła do łóżka a następnie na nim usiadła. W głowie cały czas miała myśli za i przeciw. Lecz po chwili namysłu, spojrzała się na zakonnika.

- W sumie nic mnie tu nie trzyma, z miłą chęcią wyruszę z tobą, o ile moja osoba nie będzie sprawiać Ci problemów. - Powiedziała do niego poważnym głosem.
Powrót do góry Go down
Wolfe

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   Sro Kwi 25, 2018 9:23 pm

Podążył za nią wzrokiem, gdy przemieszczała się w stronę łóżka, badając każdy jej ruch; to jak się poruszała, jak stawiała kroki. Z mowy ciała i nabytych jego przyzwyczajeń wiele można wyczytać. W końcu, w tej wędrówce, ponownie obrócił się całkiem ku niej.

- Nie będzie, nie martw się o to. I ja z miłą chęcią zabiorę Ciebie ze sobą, byłoby niegodziwym czynem zostawić Cię tutaj. - Pokiwał ledwie widocznie głową na swoje słowa, zaraz dodając. - Wyrwałem Cię z ramion śmierci, a więc nie mogę pozwolić byś ponownie w nie wpadła, droga Vienne.

Święcie wierzył, że obecność dziewczyny nie jest przypadkowa. Być może jej niewinność i łagodne usposobienie, jak mu się jawiła, paradoksalnie same miały być ochroną dla niego przed płomieniami zaświatów i klątwami niegodnych kultów.

- Muszę Cię jednak ostrzec, że moje podróże bywają niebezpieczne. Przy najbliższym, większym mieście sama zdecydujesz, czy chcesz ze mną dalej wędrować. - Stwierdził po kolejnej chwili i na koniec uśmiechnął się delikatnie. - Wspaniale wyglądasz. Chodźmy.

Po powtórzeniu komplementu skierował się powoli w stronę drzwi, zerkając czy Vienne podąży za nim.

- Jak trafiłaś na trakt? - Zapytał jeszcze gdy szedł do wyjścia z pokoju.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Szczęście w nieszczęściu   

Powrót do góry Go down

Szczęście w nieszczęściu
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2