Fantasy PBF. Gra jest obecnie w fazie BETA.

IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Gdy budzą się zmarli.

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Vesteng
Admin

Liczba postów : 112

Karta Postaci
Imię Postaci: Durrant Brownrigg
Rasa: Człowiek
Wzrost: 200cm

PisanieTemat: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 4:10 pm

Poranek, podczas którego Renard miał udać się do dzielnicy portowej był jednym z gorętszych w ostatnim czasie. Słońce wyciskało pot z każdego, a na niebie daremnie było szukać chociażby jednej chmury gotowej chociażby chwilowo je przesłonić i zapewnić nieco cienia.

Sama dzielnica portowa jak to zwykle bywało, tętniła już życiem.  Wszędzie uwijali się pracownicy portu oraz marynarze, w tym zawodzie nie było bowiem ani chwili do stracenia. W porcie znajdowały się statki zarówno ogromne, jak i mniejsze. "Krwawa Róża" była gdzieś pomiędzy obiema kategoriami. Na jej pokładzie uwijała się już garstka marynarzy, przygotowując statek do wyruszenia w drogę.

Spoiler:

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Akasha Rayne - Motyw Akashy
Powrót do góry Go down
http://aleinor.forumpolish.com
Draxkang

Liczba postów : 36

Karta Postaci
Imię Postaci: Renard Ulster
Wzrost: 190 cm

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 4:56 pm

Renard przybył do portu skoro świt, tak jak poleciła mu wczoraj ta kobieta z karczmy. Miał przy sobie wszystkie swoje rzeczy łącznie z plecakiem przyszykowanym już na podróż. Upał był wręcz nieznośny, a kac po wczorajszym piciu wcale nie poprawiał sytuacji. Całe szczęści to nie był jego pierwszy kac w życiu, więc jakoś sobie z tym radził. Kręcił się chwilę po porcie w poszukiwaniu "Krwawej Róży", ale w końcu podpytał jakiegoś pracownika portu w tej sprawie i poinstruowany odpowiednio znalazł wreszcie właściwy statek. Obejrzał go sobie z brzegu i pokiwał głową. Nie znał się na statkach i żegludze, ale ta konkretna łajba sprawiała wrażenie solidnej. Wiedział, że nie powinno się wchodzić na pokład statku bez jasnego pozwolenia, więc stanął tylko jak najbliżej burty graniczącej z brzegiem portu i krzyknął.

- Halo! Nazywam się Renard! Miałem się tu dziś zjawić jeśli nadal byłbym zainteresowany udzieleniem swojej pomocy! Rozmawialiśmy o tym wczoraj w tej karczmie Krwawy Byk!
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 5:18 pm

Kilku marynarzy podeszło do burty.

-I z kim niby o tym gadałeś chłopie? Z każdym tak swojego szczęścia próbujesz? Kim ty w ogóle jesteś?

Krzyknął jeden z nich, dość kpiącym tonem, podczas gdy reszta tych co podeszli do burty obserwowała go uważnie.

"Honor zginął, ale zobaczę, co da się zrobić." ~ Brandon Sanderson, "Słowa Światłości"

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 6:23 pm

- Rozmawiała ze mną kobieta. Dość wysoka, około metra osiemdziesiąt, długie ciemno rude włosy.

Wskazał ręką na nich i na statek.

- Powiedziała, że to Jej statek i że tu Ją dzisiaj znajdę.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 6:33 pm

Marynarze stali chwilę bez słowa... Po czym ryknęli śmiechem. Widać było, że ktoś z tyłu już wzajemnie podaje sobie monety szemrząc coś.

-Furii szukasz... Z Furią gadałeś? Dobry typ... Dobra... Właź na pokład, ja po nią nie idę.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 6:48 pm

Nie przejął się zbytnio tym, że marynarze skwitowali jego wypowiedź gromkim śmiechem. Ważne było, że trafił na dobry statek. Większość jego myśli była teraz i tak skupiona wokół tego, co ta kobieta wczoraj mówiła o nieumarłych. Jeśli rzeczywiście gdzieś w okolicy pojawiło się to zagrożenie, on zrobi wszystko żeby tam być i się z nim rozprawić. W końcu mało jest rzeczy na świecie, których nienawidzi bardziej od żywych trupów. Nie da się zniechęcić tak łatwo do tej wyprawy. Rozmyślając tak zszedł z nabrzeża na pokład statku i stał teraz czekając aż przyjdzie osoba, z którą przybył się tu spotkać.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 7:18 pm

-Gościu, ona sama nie przyjdzie... albo przyjdzie, ale sobie mocno poczekasz. Jak mówiłem, ja po nią nie idę.

Spojrzał na niego rozbawiony i dołączył do zakładów.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 7:55 pm

- To gdzie Ją znajdę? Tam? - wskazał ręką na drzwi znajdujące się blisko rufy statku - Czy gdzieś na dole pod pokładem?
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 8:35 pm

-Za tymi drzwiami. Powodzenia.

Marynarze zaczęli wracać do swoich obowiązków, lecz cały czas podczas roboty zerkali na przybysza i podśmiechiwali.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 9:03 pm

Skinął głową w podzięce i skierował się do wskazanych drzwi. Zatrzymał się przed nimi i zapukał głośno trzy razy, tak żeby było to słuchać przez portowy gwar panujący dookoła.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 9:13 pm

Drzwi otworzyły się z nagłym szarpnięciem i zanim jeszcze można było ją zobaczyć, można było ją usłyszeć.

-Czego?! Ach. Dobra, gadaj co potrafisz. Po pijanemu nieźle się rozgadałeś.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 9:52 pm

- Tak jak mówiłem wczoraj, jestem najemnikiem i akurat szukam ostatnio jakiegoś sensownego zajęcia dla siebie. Jeśli dobrze zrozumiałem planujecie wybrać się gdzieś, aby zlikwidować problem związany z żywymi trupami. Tak się składa, że sam spędziłem wiele lat na walce z tymi monstrami i znam się na tym dobrze. Można powiedzieć, że to moja osobista misja aby zwalczać nieumarłych gdziekolwiek bym się na nich nie natknął, a robię to aby godnie służyć Kelemvorowi. - Pokazał tatuaż na swojej szyi przedstawiający symbol tego bóstwa. - Dlatego właśnie chętnie pomogę każdemu, kto również podejmuje walkę z nieumarłą plagą. Od razu powiem też, że nie oczekuję zapłaty za moją pomoc. Chcę to zrobić z własnych pobudek, a nie dla zysku.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 10:03 pm

-Dobra, ale jest jedna zasada do której musisz się tutaj stosować. To ja tu rządzę. Bezwarunkowo.

Spojrzała na niego uważnie i wyszła na pokład i krzyknęła.

-Dobra chłopaki, ruszamy z tym koksem. Kurs na Nyth!

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Nie Maj 27, 2018 11:05 pm

Przytaknął na Jej słowa.

- Oczywiście, rozumiem to i będę się do tej zasady stosował. Twój statek, więc i Twoje zasady.

Wyszedł za Nią i przystanął obok, żeby zapytać jeszcze o jedną rzecz.

- Powiedz w takim raz gdzie mam się ulokować, żeby nie zawadzać Wam w czasie podróży. Oczywiście jeśli mogę się na coś przydać, to chętnie pomogę. Powiem jednak od razu, że na żegludze się zupełnie nie znam, bo nigdy nie miałem okazji pływać na statkach. Nawet w wojsku służyłem tylko na lądzie.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Wto Maj 29, 2018 5:35 pm

Zrobiła kilka kroków dalej na pokład, coś mruknęła, przetarła czoło dłonią.

-Ale upał... a ulokować... tam gdzie każdy. Kajuty są pod pokładem, z dwie prycze wolne będą. Ale nie pozwolę ci siedzieć tam cały czas, jeśli w ogóle... Po prostu rozejrzyj się... i zrób coś co widzisz, że jest do zrobienia lub pomóż komuś. Łysy! Chodź no tutaj, zaopiekuj się tym tutaj. Płynie z nami, będzie nam pomagał. Podobno wie coś na temat tego z czym przyjdzie nam walczyć.

Spoiler:

Mężczyzna podniósł się od lin, które rozplątywał właśnie na pokładzie i podszedł zwyczajnym krokiem do dwójki. Zmierzył mężczyznę wzrokiem. Z tyłu rozlegały się już zawiedzione pomruki i pieniądze zmieniały właścicieli.

-No dobra, chodź.

Rzekł krótko, podczas gdy kobieta wróciła za drzwi cośtam mrucząc o kacu i słońcu.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sro Maj 30, 2018 11:31 am

Renard bez słowa ruszył za mężczyzną. W myślach zastanawiał się ile ta podróż potrwa i czym tak naprawdę będzie "to z czym przyjdzie im walczyć", jak to wyraziła się Pani kapitan. O jak poważnym nieumarłym zagrożeniu była tu mowa? Cóż, na pewno przekonają się na miejscu. Potarł tatuaż na swojej szyi... on na pewno zrobi wszystko, żeby to powstrzymać, czymkolwiek by to nie było.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sro Maj 30, 2018 5:44 pm

-Pomóż mi przy tych zasranych linach, a ja w międzyczasie ci powiem co jak, przynajmniej w teorii. Widać, że Furię już poznałeś i zaufaj mi, ten przydomek nosi nie dla tego, że tak jej się spodobało, tylko dlatego, że zasłużyła. Obecnie dodatkowo też nie jest w najlepszym humorze, piła pół nocy aż padła więc prawdopodobnie ma kaca jak cholera. Tak czy inaczej, kiedy przychodzi ci gadać z Furią, obserwuj jej oczy, bo jeśli zaczną zmieniać kolor to możesz mieć prawie pewność, że jesteś w gównie po uszy.

Mówił podczas gdy rozplątywał linę, drugą wcześniej rzuciwszy w stronę Renarda.

-I zawsze, ale to zawsze słuchaj tego co mówi. Tak poza tym to nie sądzę, żebyś przydał się jakoś bardzo do obsługi statku w locie... Ale mogę ci pokazać gdzie jest kotwica to pomożesz przy jej wciąganiu i opuszczaniu chociaż.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sob Cze 02, 2018 9:34 pm

Wziął linę którą tamten mu podał i zaczął próbować ją rozplątywać. Niestety szło mu to bardzo kiepsko. Do tego nie skupiał się nad tą czynnością jak należy, bo więcej uwagi poświęcał temu co mówił do niego marynarz. W efekcie liny nie rozplątał, a wręcz przeciwnie poplątał ją jeszcze bardziej. Do tego udało mu się nawet parę razy boleśnie poprzecierać skórę na rękach. Popatrzył na swoje dłonie i na splątany kłęb liny.

- Cholera, coś nie radzę sobie z tą liną. Tylko pogorszyłem sprawę. Chyba naprawdę lepiej będzie, jeśli pokażesz mi gdzie jest ta kotwica, bo tutaj więcej napsuję niż pomogę.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Pon Cze 04, 2018 6:14 pm

-Ty pierdoło... Ja pierdolę...

Pokazał mu ręką kierunek do kotwicy.

-Niech go ktoś przejmie, bo go chyba za burtę wyrzucę. Nie żeby to miałoby komukolwiek przeszkadzać...

Ostatnie zdanie burknął pod nosem do siebie. Jednak na całe szczęście Renarda przy kotwicy stał kolejny członek załogi, który obecnie machnął do niego ręką zachęcając do podejścia.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sro Cze 06, 2018 1:39 pm

Podrapał się w tył głowy z zakłopotaniem. Było mu głupio, że przez swoje rozkojarzenie nie poradził sobie z czymś tak prostym jak rozplątanie głupiej liny. Nie bardzo wiedział co ma powiedzieć.

- Eh... Wybacz. Zjebałem to.

Zostawił linę i problem jej rozplątania Łysemu, a sam prędko skierował kroki w stronę marynarza, który przywoływał go gestem ręki. Już z daleka przyglądał się mechanizmowi przy którym tamten stał.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sob Cze 09, 2018 9:19 am

Spoiler:

Gdy Renard podchodził do niego, ten najzwyczajniej się z niego śmiał z powodu poprzedniej sytuacji.

-Dobra chłopie, tego zjebać raczej nie dasz rady. Kotwica jest prosta jak but. Widzisz te drążki? Chwytasz i kręcisz, gdy trzeba ją podnieść lub opuścić. Takich rzeczy nie robi się w pojedynkę, razem jest lżej i szybciej. Raczej wiesz w którą stronę kręcić...?

Dodał z nadzieją

[Stoicie przy tym (obrazek poglądowy):]
Spoiler:

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sob Cze 09, 2018 12:17 pm

Przyjrzał się teraz z bliska temu ustrojstwu i pokiwał głową na słowa tamtego.

- Tak, myślę że to ogarnę.

Stanął przy jednym z drewnianych drążków i czekał, aż pozostali dadzą sygnał do podniesienia kotwicy. Jak się domyślał, żeby ją wciągnąć do góry trzeba tym kręcić w prawą stronę. Jednak ten marynarz powiedział, że to i tak robi się w kilka osób, więc dla pewności wolał po prostu zaczekać aż inni zaczną tym kręcić i w tym momencie ruszyć w tą samą stronę co oni.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sob Cze 09, 2018 1:51 pm

W tym momencie zza drzwi wypadła ona. Rozejrzała się po pokładzie i ludziach, przetarła czoło dłonią i ponownie coś mruknęła. Mężczyzna stojący obok Renarda mruknął jedynie:

-Oho... Zaczynamy.

I rzeczywiście w tym momencie z ust Furii został wydany rozkaz do wypłynięcia. Ich droga nie miała być długa. Marynarz stojący przy Renardzie zaczął pchać swój drążek w odpowiednią stronę, a sam Renard chcąc nie chcąc był zmuszony do tego samego, bądź do odsunięcia się od ustrojstwa; zostałby bowiem i tak uderzony kolejnym drążkiem w plecy. Wkrótce dołączył do nich jeszcze jeden mężczyzna, by pomóc zrobić im to szybciej.

Kotwica była ciężka i było to odczuwalne przy kręceniu podnośnikiem, jeśli tak można to nazwać. Czuć było jednak przewagę, jaką dawało działanie zespołowe. Jeśli Renard spojrzał na Furię, mógł zobaczyć, jak ta się jemu przygląda.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Draxkang

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Sob Cze 09, 2018 2:52 pm

Jak pomyślał, tak zrobił i gdy tylko drugi mężczyzna zaczął pchać swój drążek, Renard zaraz złapał drążek po swojej stronie i też się do tego zabrał. Gdy pchali już we trzech, starał się zsynchronizować swój krok z pozostałymi, żeby jakoś równomiernie rozłożyć obciążenie. Nie rozglądał się zbytnio na boki i nie zwracał szczególnej uwagi na Panią kapitan wykrzykującą polecenia z mostka. Na razie po prostu skupiał się na tym co w tej chwili robił.
Powrót do góry Go down
Vesteng
Admin

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   Wto Cze 12, 2018 7:57 pm

Wypłynęli. Szczerze powiedziawszy, fakt, że Renard był na pokładzie absolutnie zbyteczny było widać, słychać i czuć. Załoga wiedziała co robić, dodatkowy człowiek, który był całkowicie zielony nie był im specjalnie przydatny. Nie wołano go nawet, żeby przytrzymał linę. Furia cały czas go obserwowała, nie wiadomo czy dlatego, że ją ciekawił, dlatego, że jej się podobał, czy jedynie pilnowała, coby nic nie zwinął. Cały czas dowodziła swoimi ludźmi, czasami zdarzyło jej się zdzielić co mniej posłusznego mężczyznę czy partacza. W stu procentach przypadków kończyło się to szybkim wycofaniem się uderzonego z podkulonym ogonem tak daleko, jak się tylko dało.

Moje Postaci:
Durrant Brownrigg
- Motyw Durranta
Ayvanes - Motyw Ayvanes
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Gdy budzą się zmarli.   

Powrót do góry Go down

Gdy budzą się zmarli.
Powrót do góry